Wygrane sprawy


Poniżej przykłady spraw, które dzięki zaangażowaniu oraz właściwej strategii zakończyły się sukcesami Mocodawców

 

1. art. 178a kk Warunkowe umorzenie postępowania

Klient kierował pojazdem pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Sprawa trafiła do sądu, ponieważ Klient nie zgodził się na zaproponowaną przez prokuratora karę. Sąd I instancji był bardzo surowy. Wskutek złożonej apelacji sąd odwoławczy zmienił wyrok na korzyść Klienta w ten sposób, że warunkowo umorzył postępowanie. Wyrok prawomocny.

2. art. 178a kk Warunkowe umorzenie postępowania

Klient, będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do kolizji drogowej. Prokurator zaproponował karę m.in. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Klient zgodził się na karę zaproponowaną przez prokuratora. Później skorzystał jednak z pomocy mojej Kancelarii. W imieniu Mocodawcy wycofałem wniosek o dobrowolne poddanie się karze, wobec czego sprawa trafiła na wokandę. Sąd I instancji uwzględnił argumentację przedstawioną przez obronę i warunkowo umorzył postępowanie. Prokuratura oraz obrona nie złożyła apelacji, wyrok się uprawomocnił. Klient odzyskał prawo jazdy.

3. Art. 86 kw Uniewinnienie

Klientka uczestniczyła w kolizji drogowej. Przybyła na miejsce policja chciała ukarać ją mandatem twierdząc, że kierująca wymusiła pierwszeństwo. Klientka odmówiła przyjęcia mandatu, wobec czego sprawa trafiła na wokandę. Klientka ustanowiła swoim obrońcą Mecenasa Marcina Ratajczaka. W procesie przed sądem udało się wykazać, że jedynym sprawcą kolizji był kierowca drugiego pojazdu. Twierdzenia obrony w całości zostały potwierdzone przez powołanego w sprawie biegłego sądowego. Wyrok prawomocny. Potrzebujesz pomocy Obrońcy? Zostaw numer telefonu - oddzwonię
  
 

 

Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak

Tel. 732 901 999

Kancelaria Słubice

ul. Bohaterów Warszawy 3

69-100 Słubice

Kancelaria Gorzów

ul. Mieszka I 39

66-400 Gorzów Wlkp.

Kancelaria Nowy Tomyśl

ul. Poznańska 22

64-300 Nowy Tomyśl

 

email: lp.kazcjataRairalecnaK@tairaterkes   Adres do doręczeń: ul. Bohaterów Warszawy 3 69-100 Słubice